top of page

How to travel to sardinia

letadlem

Jednoduše máte dvě možnosti, jak za námi - po vlastní ose,  to znamená využít některý z trajektů vyjíždějících z pevninské Itálie, nebo letecky.

letadlem

Jednodušší a rychlejší způsob jak se k nám dostat je letecky. Přímé lety z Prahy do Cagliari letos koupíte Smartwings. Další možností je přímý let z Vídně, Norimberka nebo Krakowa se společností Ryanair. Pro ty, co chtějí jet nalehko jsou tu i varianty s přestupem jak z Prahy tak třeba Bratislavy nebo Vídně, které občas vychází výrazně levněji než přímý let. Pokud potřebujete s těmito lety poradit, určitě se na nás obraťte, hledáme je často a už víme, na jakém letišti je příjemnějí přestup než na jiném, i kde letenky ověřovat. Pokud budete spoje vyhledávat sami, můžete využít vyhledavače třetích stran, jako je například kiwi.com, letenky ale doporučujeme kupovat přímo na stránkách nebo v aplikaci dopravce. 

praha–cagliari

Smartwings (ČSA) - přímý let z Prahy do Cagliari každý čtvrtek a neděle. Odlet z Prahy je ve čtvrtek i neděli stejný 12:25 a odlet z Cagliari 15:25

Ryanair/Wizz Air/Easy jet apod. s přestupem – Rádi vám pomůžeme najít lety, které vyjdou levně, přestup zhruba v polovině cesty bývá obvykle 2-4 hod., a určitě je lepší těmito lety cestovat na lehko, maximálně s oběma příručními zavazadly. 

Vídeň – Cagliari

Ryanair – přímý let z Vídně do Cagliari  každý čtvrtek a pondělí. Odlet z Vídně v pondělí je 7:10 ve čtvrtek v 11:00. Odlet z Cagliari je v pondělí 9:35 a ve čtvrtek ve 13:30. Ryanair snad nejvíc ze všech společností čachruje s cenami letenek podle vašeho vyhledávání. Proto doporučujeme při hledání letenky zadat jiné datum, než byste rádi využili a na to své si pak doscrollovat. To vybrané datum i počty cestujících zadávejte až při nákupu. Rozdíl může být klidně dvojnásobek ceny letenky, pokud aplikace zjistí, že dané datum potřebujete vybrat.  Další trik je prodej konkrétních sedaček, pojištění apod., vše jde odmítnou, většinou je to o trošku menší odkaz na další krok, než ten, co vede k tomu, že se vám navyšuje cena letu.  

Norimberk - Cagliari

Ryanair - ze západních čech je výhodným spojením let z Norimberka. Spoj létá každou středu a něděli. Odlet z Norimberka je v neděli v 16:40, ve středu v 7:00. Let zpět letí z Cagliari v neděli ve 14:15 a ve středu v 9:30. Pro nákup letenky koukněte na rady o odstavec výše. 

Krakow - Cagliari

Ryanair - ze severní Moravy může být naopak nejbližší letiště Krakow. Spoj letí v pondělí a pátky. Pondělí vylétá z Krakowa v 7:25, v pátek v 8:30. Zpět letí z Cagliari v pondělí v 10:20 a v pátek v 11:25. Pro nákup letenky koukněte na rady o dva odstavce výše. 

Pokud potřebujete s letenkou poradit, napište nám, rádi se koukneme po nejvýhodnější cestě k nám podle vašich představ. 

Autem

autem

Cesta trajektem vám zabere o poznání více času, je to zhruba den a půl bez větších zastávek. Pokud máte delší dovolenou, chcete si udělat výlet a poznat nějaká místa cestou, proč ne. Takhle dlouhá cesta se vyplatí spíše až od pobytu delšího než dva týdny. 

 

Livorno – Olbia

  • Zajišťují Grimaldi Lines, Moby Lines nebo Crosica Ferries, Grimaldi bývá obvykle nejlevnější.

  • Cesta z Prahy do Livorna je dlouhá cca 1200km, dle navigace prý trvá 12 a půl hodiny a z naší zkušenosti trvá reálně cca 14 hodin.

  • Na trajekt musíte přijet cca dvě hodiny před odjezdem a na lodi strávíte 8 hodin.  Pokud jedete přes noc, stojí určitě za to zaplatit si kabinu a v cíli se probudit odpočatí.

  • Musíte ještě počítat s cestou z Olbie k nám, což je skoro přes celý ostrov. Nejrychlejší cesta zabere zhruba 4 hodiny a najedete cca 300km, vede většinou vnitrozemím, po větších silnicích pro motorová vozidla. 

  • Poplatky na cestě se trochu liší podle zvolené trasy. Obvykle je to rakouská dálniční známka (cca 10€), poplatek za Brenner nebo Katschbergtunel (cca 11€) a cca 36€ za Italské dálnice, pokud jedete osobákem a z dálnice nesjíždíte nikde cestou (obytné auto, přívěs nebo pokud sjedete z dálnice a zase najedete může cenu nemile navýšit). Další možností je cesta přes Švýcarsko, kde platíte pouze dálniční známku na celý rok za 40€ a Italské dálnice za cca 36€.
     

Další   možné   spoje     trajektem

  • Zajišťují Grimaldi Lines, Tirrenia, Corsica Ferries, Moby nebo Grandi Navi Veloci.

  • Trasy jsou: Livorno - Golfo Aranci, Civitavecchia - Porto Torres, Civitavecchia - Olbia, Janov - Porto Torres.

nákup plavebky

K vyhledání nejlepšího spojení je bezpochyby nejlepší požít portál nebo aplikaci AFerry, většinou jsou zde i ceny stejné jako na webech dopravních společností a není co řešit, vše zařídíte snadno v aplikaci. Některé společnosti nabízí čas od času, obvykle mimo sezónu, skvělé akce např. zpáteční cestu zdarma, a pak se vyplatí se systémem trochu proklikat a nakoupit přímo na stránkách konkrétní společnosti. 

bottom of page